меню

закрити

ua
ru ua en

49-та паралель

Чергова стаття  - про новий проект (фарбування чорним глянсовим лаком, УФ-друк на корпусі та шийці пляшки) з дуже символічною назвою «49-та паралель» для нашого замовника з Канади!

Справа в тому, що межа між США і Канадою прокладена точно по 49-й паралелі північної широти. Цьому рішенню передувала низка конфліктів і навіть кровопролитна війна 1812-1815 років. Остаточно спірні моменти були улагоджені лише в 1818 році після підписання Англо-американської конвенції. Оскільки обидві сторони були вже досить виснажені переговорами про розмежування території Великих озер і рибальських угідь, сухопутний кордон було вирішено провести рівно по 49 паралелі. Британську імперію і незалежні США такий стан справ цілком влаштовувало, і кордон пройшов від озера Ері на сході до Скелястих гір на заході рівно по лінії, що збігається з 49 градусами північної широти.

На сьогоднішній день наземна межа Канади і США - найдовша в світі. Її довжина складає 8,891 км! Щороку цю межу легально перетинають майже 350 млн. чоловік, що робить її ще й найбільш пересічної кордоном на планеті.

А для українців 49-я - це найдовша паралель, яка перетинає країну. Її протяжність від західного кордону до східного по прямій становить близько 1300 км. Так що, цілком можливо, що канадський бренд «49-я паралель» знайде своїх шанувальників і на українському ринку!