меню

закрити

ua
ru ua en

Таємниці боровички

     Відвантаживши першу партію пляшок з декором для нашого нового партнера зі Словаччини, ми розпочали роботу над наступним проектом - декоруванням пляшок ТМ «Goral Borovicka». Цього разу до традиційного дизайну «Goral Traditional» додалися яскраві кольори. І наш гураль (див. статтю про проект «Goral Traditional») виявився вже не в засніжених Татрах, а оточений численними кущами ялівцю, з якого згідно найдавнішої традиції Словаччини виробляється відомий напій, що так полюбився багатьом - боровичка.

     За деякими історичними даними, вперше в Словаччині боровичку виготовили у 16-му столітті в графстві Монархії Габсбурга Ліптова. Сьогодні вона вважається одним з національних напоїв словаків.

     Що ж робить боровичку такою популярною? Таємниця криється у рецепті приготування. Дистилят готують із стиглих плодів чорного ялівцю і ячменю, настоюють, а пізніше тричі переганяють. В результаті виходить напій міцністю 37-50 градусів, його витримують від трьох до шести місяців і розливають в пляшки.

     Пляшка, у свою чергу, має вагоме значення при виборі та купівлі напою. Компанія «Данко Декор» використовує новітні технології, вдосконалює методи нанесення декору, щоб втілити в життя навіть найскладніший задум замовника. До основи дизайну пляшки «Goral Borovicka» лягло найбільш вподобане нашими клієнтами хімічне матування, яке створює ефект покритого інеєм скла. Потім шляхом шовкотрафаретного друку нанесено традиційне для всієї лінійки пляшок ТМ «Goral» зображення Гураля в обрамленні традиційного орнаменту. «Родзинкою» декору постає яскравий і соковитий принт зеленого ялівцю на тлі Великих Татр. До речі, «Данко Декор» - єдина в Україні компанія, здатна виконати друк 8 кольорів за один прохід із застосуванням керамічних, органічних або УФ-затверджувальних фарб, що робить можливим нанесення складного багатокольорового малюнка з високою точністю суміщення елементів дизайну.

     Свою назву боровичка отримала від словацького слова «borievka», що в перекладі і означає «ялівець». Для словаків це не просто напій, а предмет національної гордості.

     Ми в свою чергу пишаємося тим, що роботу заводу «Данко Декор» високо цінують не тільки в Україні, а і по всій Європі. Карта поставок декорованої нами склотари постійно розширюється. Водночас, замовники ставлять перед нами все більш складні, а значить і цікаві завдання. Чи це не стимул працювати ще краще, ще старанніше, досягати найвищих цілей і не зупинятися на досягнутому?