меню

закрити

ua
ru ua en

Розкриваючи таємниці «МОГУТНІХ КАРПАТ»

Нещодавно ми закінчили роботу над цікавим проектом – серією декорованих пляшок ТМ «Могутні Карпати».  Новий продукт відрізняє лаконічність та бездоганний стиль. Проте, за удаваною простотою декора, уважний глядач (або, скоріше, покупець) виявить чимало посилань до української історії та символиці.

Наприклад, на кожній з пляшок можливо побачити восьмикінечну зірку (або «Ружу», по-закарпатськи), надруковану методом шовкотрафаретної печаті УФ фарбами, які переходять у твердий стан. Це древній символ – знак сонця та життя. А ще, він символізує з’єднання чоловічого та жіночого початків. Тому, «Ружу» дуже часто можно зустріти на весільних рушниках. 

Три з чотирьох пляшок офарблені з застосуванням електростатичного напилення у кольори, значення яких в українській символиці особливо велике.

Скляна упаковка для водки ТМ «Могутні Карпати» Класична покрита чорним глянсовим лаком, а пляшка ТМ «Могутні Карпати» Особлива - яскраво червона. Ці два кольори здавна почиталися в Україні. Часто вони відображались у вишитому одягу, крашанках, писанках, глиняних глечиках. Недарма у чудовій пісні, на вірші Дмитра Павличко «Два Кольори», зустрічаються такі слова:

Як я малим збирався навесні
Піти у світ незнаними шляхами,
Сорочку мати вишила мені
Червоними і чорними нитками.

Навіть на знаменитій картині Рєпіна "Запорожці пишуть листа турецькому султану" зображені два згорнуті стяга. Один з них - жовто-блакитний, а другий - червоно-чорний!

ось як описує значення червоного та чорного, у своїй поемі про українських січових стрільців, поет Роман Купчинський: 

Червона: радість, ярий дух,

Готовість жертви і відвага.

А чорна: сталість, ум, повага

І слово сильне, як обух.

Продовжимо знайомство з новою лінійкою ТМ «Могутні Карпати», звернувши увагу на білосніжну пляшку «Лагідна». И знов, основний колір обран не випадково. Білий має глибоке символичне значення. Звісно, нам не уникнути ассоціацій з білосніжними вершинами Карпатських гор. Але, якщо подумати, то можно згадати, що цей колір символізує енергію, силу, життя, духовну та фізичну чистоту. Білий колір вважається оберігом, захищающим від поганих людей та важких думок. Наші пращури вірили, що біла хата, одяг, рушники та постільна білизна не пропускає до людини хвороби, нещастя. Тому, в Україні так ретельно вибілювали полотно та білили сільскі хати.

У Тараса Шевченко у вірші «Сон» знаходимо такі рядки:

«Хатки біленькі виглядають, 

Мов діти в білих сорочках».

Четверту пляшку було вирішено не фарбувати, розмістивши на матовому склі, якого піддали хімічному травленню, лаконічний декор, виконанний методом прямого друку високотемпературними фарбами. Дизайн відрізняється простотою, але це той випадок, коли відсутність химерних елементів та яскравих фарб лише підкреслює бездоганний стиль упаковки та обіцяє істинним цінителям благородних напоїв вишукане задоволення.

Взагалі, як кажуть, краще один раз побачити, ніж… Але, у цьому випадку, має сенс,  побачивши, не зупинятися на огляді, а придбати пляшку, яка сподобалась,  (а краще, увесь набір) та на власному досвіді дізнатися, які ще приховані символи та потаємні сенси готові відкрити «Могутні Карпати».