меню

закрити

ua
ru ua en

Стажування у США або «Нові пригоди українців в Америці»

У вересні у США пройшла спеціальна американська програма ділового стажування (SABIT - Спеціальна американська бізнес-програма стажування) на тему «Пакування харчових продуктів та напоїв», учасником якої став виконавчий директор компанії «Данко Декор» Добринін Олег Вікторович. Стажування було розраховано на три тижні, протягом яких група побувала у чотирьох штатах і окрузі Колумбія (Вашингтон).

Завдання програми САБІТ, яка організована Міністерством Торгівлі США, познайомити менеджерів вищої ланки іноземних компаній з особливостями ведення бізнесу в Сполучених Штатах, новітніми технологічними досягненнями в області упаковки продуктів і напоїв, допомогти встановити прямі контакти з представниками ділових кіл США, федеральних служб, галузевих асоціацій. Для участі у стажуванні було відібрано 18 учасників з понад 230 претендентів. Крім України, до групи входили представники Азербайджану, Молдови, Казахстану, Киргизії, Туркменії, Таджикистану та Росії.

Програма стажування була цікава і насичена. Цікаво, що багато семінарів проходило в бібліотеці Міністерства торгівлі США, де розташований стіл Герберта Гувера, який обіймав посаду Міністра Торгівлі і Президента країни в 20-30-ті роки минулого сторіччя. Монументальна будівля міністерства недарма носить його ім'я, оскільки, досі, Г. Гувера вважається кращим Міністром Торгівлі США за всю історію держави. Крім семінарів та лекцій, в програмі стажування були численні відвідування американських компаній і професійних асоціацій (включаючи, наприклад, всесвітньо відому пивоварну компанію Miller), а також участь у виставці ProExpo, яка щорічно проходить в Чикаго. До речі, під час виставки Добриніну О.В. вдалося поспілкуватися з американськими колегами, які розповіли про зростаючий попит на молочні продукти і пиво в декорованої скляній тарі. Відвідування виставки ProExpo з одного боку дало можливість дізнатися про новітні розробки в області упаковки, а з іншого - ще раз переконатися, що рівень застосовуваних технологій і якість виконання робіт компанією «Данко Декор» відповідає найвищим міжнародним стандартам.

Безумовно, крім основної ділової програми, в щільному графіку стажування знаходився час і на те, щоб познайомиться з американською культурою, дізнатися, що ж таке «американський спосіб життя». Учасники програми відвідали численні музеї Вашингтона, зал слави рок-н-ролу в Клівленді і музей Harley Davidson в Мілуокі, слухали чудові концерти на батьківщині класичного «електричного» блюзу в Чикаго, спостерігали разом з сімидесятитисячним натовпом фанатів матч з американського футболу, забиралися на оглядовий майданчик найвищого в США хмарочоса Вілліс-Тауер ...

По закінченню програми всім учасникам Були вручені сертифікати про успішне закінчення навчання але, безумовно, головним підсумком стажування став передовий досвід, нові знання та ділові контакти, які кожен член групи відвіз додому із США, щоб зробити свою роботу ефективнішою, свою продукцію - більш конкурентоспроможною, а значить, свою країну - краще і сильніше.