меню

закрити

ua
ru ua en

Хеллоуін

Хеллоуін - одне з найпопулярніших американських свят, що зараз святкують практично по всьому світі. Для України це порівняно нова традиція, яка однак активно набирає популярність серед молоді. А тим часом історія Хеллоуіна дуже цікава і бере свій початок ще в дохристиянську епоху.

Більше 2000 років тому стародавні кельти ділили рік на дві частини - зиму і літо. Святкування Нового року відбувалося в ніч на 1 листопада. За давнім повір'ям, саме в цю ніч, іменовану Самайн, грань між світом живих і мертвих стиралася і всі померлі духи продиралися на Землю. Щоб не стати жертвами мешканців потойбічного світу жерці друїди палили священні вогнища і влаштовували жертвоприношення. Всі одягалися в моторошні костюми і збиралися біля багать,та  в завершенні святкування кожен ніс священний вогонь до себе в будинок. Звідси пішов звичай вирізати ліхтарик з гарбуза, хоча спочатку для цих цілей використовувалася ріпа. На вулиці біля будинків залишали частування та подарунки, щоб задобрити духів. Так з'явилася всім відома традиція «солодкість або витівка», коли дітлахи в костюмах монстрів ходить по сусідських будинках і випрошує солодкі частування.

У наш час Хеллоуін з особливим розмахом відзначається в США і Канаді, Німеччині та Франції. В цей день дітям дозволяється пустувати і до відвалу наїдатися здобутими солодощами. В Америці в переддень свята продається рекордна кількість цукерок. У Франції проходять вражаючі костюмовані ходи в Діснейленді. А в Німеччині на Хеллоуін тисячі людей в костюмах відвідують замок Франкенштейна.

В Україні Хеллоуін стали відзначати зовсім нещодавно. Шумно і весело він проходить в розважальних парках і молодіжних клубах. Деякі вважають це свято чужими нашій культурі і називають його «іграми з нечистою силою». Проте, вплив західної культури запрошує нас зануритися в світ Хеллоуіна і вдосталь їм насолодитися.